راز ازدواج دوم پس از طلاق چیست؟

سوال مخاطب برتر ياب: بعد از طلاق چطور مي تونم ازدواج موفقي داشته باشم ممنون؟

پاسخ كارشناس دكتر مهرنوش آقا زاده مشاور خانواده

ازدواج دوم پس از شکست نخست، ممکن است يه ضربه احساسي باشد، به ویژه از آنجایی که طلاق  ضربه بزرگی به عزت نفس شخص مي زند. من فکر می کنم بهتر است که همه چیز را به آرامی انجام دهید و به هیچ وجه عجله نکنید زیرا بلافاصله پس از اولین طلاق شما هنوز خیلی آسیب پذیر هستید و نیاز به زمان زیادی برای بهبودی دارید. عجله  مسائل را پیچیده تر خواهد کرد. قبل از شروع یک رابطه جدید، وقت خود را برای از بين بردن ضربه هايي كه  از اولین ازدواج خودتان به ارمغان آورديد صرف كنيد. در قوانین معنوی گفته شده است که هر کس ممكن است فرد مناسبي باشد و هرکسی به عنوان یک درس یا برکت است و به عنوان قدم هایی برای رشد شما مناسب هستند.راز اینكار اين است که یاد بگیريد و از  اشتباهات  ازدواج قبلی خود جلوگيري مي كند. زندگي را مانند يك بوم نقاشي تصور كنيد كه مي خواهيد يك نقش تازه روي آن پياده كنيد.

بعضی ها می گویند یک ازدواج برای آنها کافی است و هرگز تکرار دوباره تكرار نمي كنند، من فکر می کنم این در مورد تعداد دفعاتی که شما ازدواج کرده اید نیست بلکه به سطح آگاهی شمابر مي گردد. انتخاب های آگاهانه بسیار پایدار هستند. بسیاری از افراد در ازدواج دوم متوجه می شوند که می توانند برخی از درس هایی را که از اولین ازدواجشان آموخته اند، اعمال کنند. اینها عبارتند از:

• “همیشه” و “هرگز” را نگفتید – اینها باعث می شوند که اين کلمات را معمولا  ایجاد کنند.
• بگو چگونه احساس می کنید بدون سرزنش یکدیگر – با استفاده از “اظهارات من” واقعا می تواند کمک کننده باشد زمانی که شما نیاز به ایجاد یک مسئله داريد.
• چیزهای کوچک را جدي نگيريد – چالش های روزمره می آیند و می روند. توانایی شما برای مقاومت در برابر استدلال های کوچک بر سلامت روابط شما تأثیر می گذارد.
• به عنوان یک تیم کار کنید – اغلب ازدواج به یک رقابت به جای یک ورزش تیمی تبدیل می شود
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.