دلایل رایج برای خیانت در ازدواج

خیانت در ازدواج

آيا به شريك زندگي خود وفادار مي مانيد؟ براي بسياري از ما سخت است كه در مورد تقلب فكر كنيم اما با این حال، خیانت یکی از دلایل اصلی طلاق است. چطور ممكن است؟ چه چیزی باعث می شود مردم به شريك زندگي خود خيانت کنند؟

اثر ویرانگر خیانت

وفاداري وجشيانه است درباره اعتماد و ارتباطي كه ممکن است برای همیشه از دست برود، فکر کنید.

افرادي كه مجبور بودند به همسرشان خيانت كنند زمان زيادي را صرف اعتماد به اعضاي جنس مخالف مي كنند. و تلخ و مضطرب می شوند.

چرا ديگران تصميم به تقلب مي كنند؟ پس از این همه سال مراقبت، عشق و صمیمیت چنین تصمیمی تقریبا غیرممکن به نظر می رسد، درست است؟ ولي اين اتفاق مي افتد.

این کار نه تنها اعتماد و صمیمیت را تضعیف می کند، بلکه می تواند خانواده ها را هم از بین ببرد. هنگام خيانت به فرزندانتان فكر كنيد آنها به والدینشان نگاه می کنند و احتمالا آنها را نمونه ای کامل ازالگو می بینند. اگر آنها ببینند که مادر بر پدر يا پدر بر مادر چه تقصیری دارد، برای آنها یک ضربه وحشیانه خواهد بود.

دلایل رایج برای خیانت در ازدواج

برخی از علل شایع در رابطه با خیانت در ازدواج وجود دارد. علاوه بر این دلایل مشترک، دلایل دیگری نیز وجود دارد که در میان مردان شایع تر از زنان است و بالعکس.

1 پنهان کردن مشکلات

فرار از مشکلات یکی از دلایل اصلی خیانت است. معمولا انجام  امور عاطفي با همسر يكي از مشكلاتي است كه با آن مواجه مي شويم

2 پورتوگرافیک

يكي از عللي كه باعث مي شود پورنوگرافی به طور گسترده در دسترس باشد اينترنت است شما فقط باید به اینترنت بروید و یک جستجو در Google را تایپ کنید.

تماشای پورنو اثرات دراز مدت نسبتا مضري را دارد یکی از دلایل اصلی که منجر به خیانت مي شود اعتیاد به پورونوگرافي است.

3 به طور کلی اينترنت

به طور كلي به غیر از پورنو، عامل مهم در خیانت اينترنت است. سایت های مختلف دوستیابی و برنامه های مختلفي وجود دارد، كه ديددن جنس مخالف را آسان تر مي كند

 

5خستگی و روال

گذراندن زندگي روزمره مردم را در معرض خطر قرار مي دهد خستگی و روال به یک امر منجر شده است مردم می خواهند از زندگی خسته کننده خود فرار کنند و به این ترتیب به دنبال لذت و هیجان در خارج از منزل هستند.

اگر همسران زمان و تعهد به برقراری ارتباط و داشتن چیزهای هیجان انگیز برای هر دو آنها ممکن باشد احتمالا از بسیاري از طلاق ها اجتناب مي كنند.

دلایل بیشتری برای زنان و مردان وجود دارد:

زياد كردن شريك زندگي

اعتیاد

عزت نفس پایین، ناامنی و احساس ناخودآگاه

مسائل مربوط به پیری

مسائل مربوط به تصویر بدن

دلایل خیانت در مردان

برای مردان این ها دلایل اصلی خیانت هستند:

1 ناامن است

احساس پیري، جواني، لاغري و چاقي است كه باعث خيانت مي شود. گاهی اوقات این می تواند در رابطه جنسی خارج از منزل باشد فقط برای داشتن احساسي مطلوب و ارزشمند.

2 آسیب دیده است

آسیب های اولیه دوران کودکی فرد را به دنبال رابطه جنسی در خارج از منزل مي كند. بدرفتاری فیزیکی، غفلت و یا سوء استفاده جنسی زخم های عمیقي را به دنبال دارد، و او را به دنبال شدت جنسی برای فرار از درد (ذهنی) مي كند

3  خسته شده یا کارش تمام شده است

خستگي يا اضافه كاري مانند خيانت نتايج يكساني را دارد داشتن هيجان چيزي است كه ممكن است او را واقعا خوشحال كند

4مي خواهد بيرون برود

برخی از مردان دچار مشکل مستقیم هستند. آنها از خیانت به عنوان «یک پیام» برای نشان دادن شریک یا همسر خود که زمان براي تغيير باشد، استفاده می کنند. یا گاهی اوقات خیانت را از نیاز به داشتن یک شریک بهتر قبل از پایان رابطه فعلی مي دانند.

دلایل خیانت در زنان

برای زنان این ها دلایل اصلی خیانت است:

1احساس نادیده گرفتن،یا کمبود دارند

زني كه احساس ناديده گرفتن يا كمبود را دارد به جاي ديگر توجه مي كند زن جذاب زمان زيادي براي توجه خود از ديگر مردان را ندارد قدرداني به محبت تبديل مي شود و این می تواند منجر به خیانت شود.

خواهان صمیمیت بیشتری است

عدم صمیمیت در رابطه همیشه نشانه ي بدي است.

زنان بیش از مردان از طریق ارتباطات عاطفی غیر جنسی احساس ارزش می کنند. كه شامل بوسیدن، لمس کردن، خندیدن و ارتباط معنی دار است.

اگر نیازهای صمیمیتی برآورده نشود، ممکن است به جای دیگری به دنبالش بیفتند و گاهی اوقات به روابط عاشقانه یا جنسی می انجامد

3 تنها یا خسته است

خستگی و تنهایی فاجعه است يك زن خسته و تنها به دنبال هيجان است زن تمایل زیادی به احساس مسئولیت براي فرزندان خود را دارد اما پس از آنکه فرزند رشد کرد و خانه را ترک کرد، یک زن (همچنین یک مرد) تنهايي را در داخل احساس مي کند. او فکر می کند كه هدف خود را از دست داده است و تصمیم به استفاده از روابط عاشقانه یا جنسی برای پر کردن خلاء خود مي گردد.

4 دوست ندارد یا قدردانی نمی کند

یکی از نیازهای اصلی یک زن احساس دوست داشتن و قدردانی است. برخی از زنان استانداردهای بسیار بالا یا انتظارات غیرواقعی دارند که منجر به برآوردن نیازهای آنها نمی شود. به جای تکیه بر یک شریک، آنها تصمیم می گیرند که عشق یا قدردانی را خارج از ازدواج خود پیدا کنند.

چگونگی غلبه بر تقلب؟

غلبه بر آسیب هایی که توسط خیانت انجام شده است دشوار است. اما اگر شرکا مرتكب رفتار خود شوند، ازدواج می تواند پايدار باشد در بیشتر موارد، ازدواج هایی که به خیانت منجر مي شوند، حتی قوی تر و صمیمانه تر می شوند.

منبع
برتر ياب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *