دروازه جهنم ( Door to Hell )

چشمه آبگرم گرند پریسماتیک The Grand Prismatic Spring
چشمه منشوری بزرگ یا گرند پریسماتیک اسپرینگ در پارک ملی یلواستون امریکا قرار دارد، این چشمه آبگرم بزرگترین چشمه در امریکا و سومین چشمه بزرگ در جهان است. دمای مرکز این چشمه بسیار بالا است به طوری که کسی قادر نیست در این دما دوام بیاورد اما همچنان که به کناره‌های چشمه می‌رسد خنک تر می‌شود و آب به رنگهای مختلفی تقسیم می‌شود که این رنگها باعث شده تا نام رنگین کمان را نیز برای این چشمه آبگرم در نظر بگیرند.

 

دروازه جهنم ( Door to Hell )

دروازه جهنم همانطور که از نامش پیداست نقطه‌ای از زمین است که افسانه‌ها آن را دروازه ورودی به دنیای زیرزمین می‌دانند. این حفره در سال ۱۹۷۱ در حالیکه تیمی مشغول به کندن زمین بود به‌وجود آمد. در حقیقت آنها با کندن زمین به یک حفره زیرزمینی از گاز طبیعی رسیدند که منجر به ریزش قسمت‌های دیگری از اطراف آن شد. گاز طبیعی که از این دروازه خارج می‌شود نور شدیدی دارد که تا کیلومترها حتی در تاریکی می‌توان آن را دید.

 

 

 

سالار دو ییونی ( Salar de Uyuni )

سالار دو ییونی بزرگترین کویر نمک دنیاست که در نزدیکی رشته کوه‌اند در جنوب غربی کشور بولیوی در امریکای جنوبی واقع شده است. این دشت پوشیده از نمک در ارتفاع ۳۵۶۵ متری از سطح دریاهای آزاد قرار دارد و وسعت آن ۱۰٬۵۸۲ کیلومتر مربع است.

 

پریتو مورنو (Perito Moreno)

یخچال طبیعی پریتو مورنو یخچالی طبیعی است که در پارک ملی لوس گلاسیارس در ایالت سانتاکروز کشور آرژانتین قرار دارد.پریتو مورنو یکی از سه یخچال طبیعی دنیا است که در حال رشد است. پریتو مورنو با توجه به اندازه و در دسترس بودن‌اش، یکی از بزرگ‌ترین مناطق جذب گردشگر در پاتاگونیای جنوبی است.

 

y

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *