خانواده شادی و عشق: نکاتی برای خانواده شادتر

یک خانواده هرگز نمی تواند با راه كارهايي مناسب خیلی خوشحال باشد. شادی، فراوانی کیفیت زندگی را افزایش می دهد. خوشبختی مانند هر چیز دیگری در خانه آغاز می شود، به همین دلیل مهم است که یک خانواده شاد ایجاد کنیم. خوشبختی در خانواده به نفع تمام افراد از لحاظ ذهنی و احساسی است. البته همه اینها عالی هستند اما خوشبختی همانند هر چیز دیگری، چیزی است که خانواده ها باید روي آن کار کنند. برنامه باید درست باشد، اعضا باید پیوند داشته باشند، هر كسي باید احساس مهم و مهم تر از همه دوست داشتن داشته باشد. ساختن این اولویت چگونگی ایجاد یک خانواده شاد است. آيا برای بهبود خانواده تان آماده هستید؟ این چهار راهنمایی را برای یک خانواده شادتر دنبال کنید.

در اینجا چند چیز است که می توانید برای افزایش شادی خانوادگی خود انجام دهید:

1. با مشكلات و روابط روبرو شويد

این غیر معمول نیست که روابط خانوادگی در معرض خطر قرار بگیرند. شاید دو فرزند شما در کنار هم قرار نگیرند، پویایی بین خود و فرزند جایی است که بايد آن را دوست داشته باشيد. هر آنچه که هست، با پذیرفتن اینکه مشکلي وجود دارد شروع کنید و سپس مراحل روبرو شدن با روابط را آغاز کنید.

الف) تعیین اینکه چرا: راهي برای شروع تعیین کننده است. هنگام برخورد با کودکان و نوجوانان این ممکن است یک چالش باشد، اما اغلب فقط درگیری های معمول مانند آزار و اذیت یکدیگر، مشکلات مشابه هستند. برای حل این مسئله والدین باید به بچه ها آموزش دهند که چگونه می توانند موقعیت هاي منفي و مهارت های حل مسئله را تشخيص و تعيين كنند مهارتهای بهبود یافته به نفع همه ي بچه ها است.

ب) وقت كافي: روابط مناسب بین بزرگسالان و کودکان معمولا فقط وقت، مکالمه و کشف مشترک را نیاز دارد. افرادی که با يكديگر خوب نيستند، باید زمان بیشتری را با یکدیگر صرف کنند زیرا زمان، روابط سالمتری را افزایش می دهد. این کار ایجاد محیطی است که گفتگو را تشویق می کند و به نوبه خود منجر به نزدیکی می شود. به عنوان اعضای خانواده با صحبت كردن، ویژگی های خوب بیرون می آیند و مشترکات کشف می شوند.

2) زمان خانواده خود را ارتقا دهید

زندگی شاد خانوادگي نیاز به زمان دارد. فقط مطمئن شوید که این کار را به درستی انجام مي دهيد. مردم اغلب زمانی که احساس می کنند مجبور هستند تا کاری انجام دهند خاموش می شوند. کلمات را بشنوید: “بیایید همه بنشينيد و چت کنید”

الف) برنامه ريزي: برای ارتقای زمان خانوادگی راه درست، برنامه ريزي است. هنگامی که همه در خانه هستند، پیشنهاد می شود که یک فیلم تماشا کنيد، یک نمایش خنده دار در تلویزیون را ببينيد، یک رفتار شیرین داشته باشید، همه را به میز دعوت کنید، برنامه ریزی کنید و یا از همه بخواهید که در كارهاي خانه كمك كنند. فقط هر چیزی که خانواده را در یک مکان قرار می دهد را انجام خواهد شد.

ب) با جریان حركت كنيد: زماني كه درست است با جریان حرکت کنید و تعامل با يكديگر را تشویق کنید. هر کسي در حال خواندن، خنده و لذت بردن از هم بودن است. مهمتر از همه این باعث می شود همه احساس راحتی کنند و فرصتی برای بحث در مورد موضوعات جدی و همچنین چیزهای سرگرم کننده را ارائه دهند

3) هر كسي احساس كند مهم است

شماره سه در فهرست راهنمایی هاي خانواده خوشحال اين است که هر کسي احساس کند مهم است. بعضی اوقات خانواده ها مسئولیت ها و نیازهای احساسی خود را از بین می برند. اما حفظ خانواده شاد، یک اولویت است

الف) زماني را براي كارهاي دسته جمعي بگذاريد: یک راه عالی برای ایجاد حسن نیت به همه، فعاليت هاي مناسب براي همه اعضاي خانواده در يك زمان است. هر شنبه تمام خانواده در یک فعالیت انتخاب شده شرکت کنند. مثلا به شام، شب آرام در خانه، نقاشی کردن، بازی کردن بسکتبال در پارک، رفتن به شنا و غیره بپردازيد. هر روز به طور روزانه تمام خانواده فعالانه شرکت كنند، “شما مهم هستيد و ما به شادی شما اهمیت می دهیم”.

بهترین بخش در مورد این تمرین این واقعیت است که همه می توانند گنجانده شوند، حتی کوچکترین آنها. اگر در خانواده کودک نو پا وجود داشته باشد، او نیز می تواند در اين فعاليت باشد خنده ی کودک قانع كننده است در آنصورت شگفت زده خواهید شد که خانواده شادتر خواهيد داشت.

4) وقت خود را با همسرتان صرف كنيد

آخرین لیست راهنمایی برای خانواده شادتر صرف وقت کافی با همسر تان است. همسران در یک ازدواج دوستانه و سالم فرزندان شاد دارند. مهم نیست که زندگی چقدر سخت است همیشه ارتباط برقرار کنید.

علاوه بر این محبت را حفظ کنید، نیازهای یکدیگر را در نظر بگیرید و هر هفته یک بار همه در كنار يكديگر باشيد. والدین خود را در شبانه روز ببوسید هنگامی که به عنوان يك خانواده هستيد بیشترین استفاده را از هر ثانیه از زندگيتان انجام دهید. فقط بايد برنامه ريزي مناسبي كنيد.

منبع
برتر ياب