تهیه دعوی خشونت خانوادگی

اگر شما قربانی خشونت خانوادگی شده اید، ممکن است بتوانید علیه سوء استفاده کننده خود دعوی علیه سوء استفاده  داشته باشید. این می تواند شما را قادر به ایجاد یک زندگی جدید برای خود و فرزندان خود كند و خشونت ازاد شويد.

اعمال خشونت خانگی نه تنها به مسئولیت کیفری، بلکه به مسئولیت مدنی نیز منجر می شود. قانون جریمه راه های قانونی برای قربانیان خشونت خانگی فراهم می کند تا مظنونین خود را به خاطر آسیب هایی که به آنها وارد می کنند، مجازات كنند

از آنجاییکه خشونت خانگی یک اقدام است که سبب آسیب رساندن به دیگران می شود، قربانیان خشونت خانگی می توانند دعوی مدنی را برای جبران خسارت  خود جبران کنند.

پرونده های مدنی در مقابل پرونده های جنایی

مردم اغلب مفهوم پرونده مدنی را با پرونده جنایی اشتباه مي گيرند. اما در حقیقت، اينطور نيست.

به عنوان مثال، اگر کسی در نتیجه رفتار ديگري بميرد، دولت می تواند یک پرونده جنایی علیه شخص مسئول اتهام قتل را آغاز کند. همزمان، خانواده فرد مرحوم می تواند از طرف فردی که کشته شد، یک پرونده مدنی علیه این شخص را برای مرگ غیرمترقبه مطرح کند.

تفاوت اساسی بین یک پرونده جنایی و یک پرونده مدنی در ميزان خطر آن است. در یک پرونده جنایی، متهم (اگر مجرم شناخته شود) ممکن است با زندان و یا شكايت علیه پرونده جنایی خود مواجه شود. در حالی که در یک پرونده مدنی، متهم (در صورتی که متهم است) ممکن است مجبور شود جبران خسارت را برای هرگونه خسارت که به دلیل رفتار غفلت متهم  است را جبران کند.

 

به طور سنتی، یکی از همسران از سوء تعبیر دیگر ممنوع است. این به معنای مصونیت ازدواج است . با این حال، در طول قرن گذشته، بسیاری از قوانین که مصونیت همسر را بر عهده داشت، لغو شده است.اما ایمنی همسر هنوز شناخته شده است، برای مواردی مانند سوء استفاده جنسی، موارد استثنایی نيز وجود دارد.

محاكمه عمدی هر اقدامی است كه عمدا باعث آسیب رساندن به دیگری می شود. از آنجاییکه تظاهرات مختلف خشونت خانگی (یعنی حمله و باطل، سوء استفاده روانشناختی، آزار و اذیت، ارعاب و تخریب اموال) طبیعتا عمدی است، قربانیان خشونت خانگی به طور معمول دارای دلایل قوی برای دعوی علیه یک همسر مزاحم هستند.

 

جبران خسارت های خانوادگی

خشونت خانگی می تواند موجب شود که قربانیان احساس ناراحتی كنند و کنترل زندگی خود را نداشته باشند. اما، دعوی خشونت خانگی علیه سوء استفاده  می تواند شما را تقویت کند و شما را با حس جدید کنترل از نظر جسمی و احساسی تحریک کند.

انواع خسارات قابل تجدید در دعوی خشونت خانگی عبارتند از:

آسیب های عمومی: درد و رنج، مشکلات آینده و اثرات آسیب، مانند هر گونه ناتوانی، ناراحتی های احساسی، تحقیر یا زخم های جسمی.

خسارات ویژه: این آسیب ها قابل اندازه گیری است که از آسیب ناشی از قبیل صورتحساب بیمارستانی، دستمزد از دست رفته و آسیب مالیت ایجاد شده است.

آسیب های قهرمانانه: به طور معمول، این تنها به عنوان مجازات اضافی زمانی که متهم در یک شیوه ای مخرب، خشونت آمیز، جعلی و یا سرکوبگرانه عمل کرد، اعطا می شود.

خسارات اسمی: این ها خسارت هایی هستند که زمانی که آسیب واقعی جزئی بوده است اهدا می شود، اما برخی از انوع اعطای جریمه ضروری است، زیرا شرایط لازم برای نوع مجازات مالی وجود دارد.

علاوه بر این، یک قاضی یا هیئت منصفه ممکن است متقاضی را مجبور به پرداخت جریمه به شاکی برای چیزهای دیگر مانند هزینه وکالت معقول و هزینه های دادرسی بكند

عوامل مواجهه قبل از درخواست پرونده

آنچه که موجب پیچیدگی پرونده های خشونت خانگی می شود، این است که اتهامات خشونت خانگی اغلب با احساسات شدید پیچیده می شود و برای قربانیان، مجرمان و شاهدان ادعا نمی کند که خاطرات متفاوت درباره نحوه سوء استفاده وجود دارد.

این امر قاضی یا هیئت منصفه را در موقعیت دشواری قرار می دهد که مجبور به استفاده از قضاوت خود برای تعیین آنچه حقیقت است مي شود، و اغلب  دادگاه به عنوان  داستان باور نکردنی به قضيه نگاه مي كند.

علاوه بر این، پرونده های خشونت خانگی می تواند برای متهمان ، در خطرات مالی و فراتر از آن، را پیامد داشته باشد. آنها می توانند نزاع خانوادگی زیادی انجام دهند و روابطی را که قربانیان و مجرمان ادعایی با فرزندان، بستگان و دوستان خود دارند، نابود کنند.

در نهایت، مانند تمام پرونده های دادرسی، دعوی خشونت خانگی می تواند برای پیگیری بسیار گران باشد. خوشبختانه، بسیاری از وکلایشخصی مسئولیت رسیدگی به پرونده را بر عهده دارند. این به این معنی است که شاکی از پرداخت هزینه های حقوقی  اجتناب خواهد کرد .

بنابراین، هنگام بررسی پرونده دعوی خشونت خانگی، باید تعیین کرد که آیا مدارک لازم برای اثبات صدمه ای را که علیه آنها مرتکب شده است داريد يا خير، و تاثير آن از لحاظ استرس بر خانواده بسيار دشوار است ، تسکین عاطفی آن ممکن است  خسارات زيادي را به وجود آورد.

 

منبع
برتر ياب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 2 =

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.