تشخيص سوء استفاده عاطفي در روابط افراد

تشخيص سوء استفاده عاطفي در روابط افراد

بدرفتاری همراه با عصبانیت به عنوان سوء رفتار عاطفی طبقه بندی می شود که می تواند شامل سوء قضایی و دستکاری باشد.

بسیاری از افرادی که از شریک زندگی خود تجاوز جنون آمیز را تجربه کرده اند، نمی دانند که اين تجاوز خشونت آميز چه چیزی است و عمق آن را تحت تاثیر قرار داده اند. آنها اغلب با احساسات ناامیدی، بی کفایتی و ناامیدی در طول و پس از رابطه با دیگران باقی می مانند.

تقصیر تو نیست!

افرادی که این نوع سوء استفاده را تجربه کرده اند، ممکن است به طور مرتب حتی ساده ترین کارها هم حدس بزنید و سوال کنند که آیا آنها در همه موارد مورد سوء استفاده قرار گرفته اند یا خیر. آنها اغلب توسط شریک صمیمی دست به گریبان می شوند و گمان می کنند که همه چیز در رابطه اشتباه و خطا است.

آنها ممکن است احساس کنند که در زندگیشان بمب منفجر شده است و شروع به از بین بردن اعتماد به نفس خود می کنند و احساس می کنند که از بین رفته است ممکن است دشوار باشد که دیگران را متقاعد کنند که زخم های آنها اگر چه قابل مشاهده نیستند، را تماشا كنند اين زخم ها به اندازه زخم هاي فيزيكي آسيب زا و حتي بدتر نيز هستند

تشخيص سوء استفاده عاطفي در روابط افراد

سوء استفاده های احساسی کبودی های نامرئی را به ارمغان مي آورد 

سوء استفاده فیزیکی ، علائم یا کبودی ها برای یادآوری و نشان دادن اين هستند كه چه اتفاقي افتاده است. با این حال کبودی های نامرئی به روح که شامل ماهیتی است که با چشم غير مسلح ديده مي شود وجود دارد.

یک بار گفته شد که “میله ها و سنگ ها ممکن است استخوان هایم را بشکنند، اما کلمات هرگز نمی توانند به من آسیب برسانند” اما کلمات صدمه می زنند و می توانند به عنوان سوء استفاده فیزیکی در طولانی مدت آسیب پذيرتر باشند. برای افراد درد كلمات نارسائي مزمن است زيرا درد كلمات منحصر به فرد است، ممکن است به صورت ضربه ای نباشد اما درد می تواند به همان اندازه بدتر باشد.

تشخيص سوء استفاده عاطفي در روابط افراد

قربانیان سوء رفتار غیراخلاقی شریک سوء استفاده كننده

ممكن است برای مدتی خشونت شریک صمیمی در حال افزایش باشد و در اغلب موارد افراد مورد سوء استفاده عاطفی قرار می گيرند سوء استفاده عاطفي اغلب به عنوان سوء استفاده فیزیکی ديده نمي شود. با این حال، ما در یک جامعه زندگی می کنیم که در آن چگونگی چیزهای دیگر به نظر دیگران مهم است. بنابراین، قربانیان ممکن است ناخودآگاه در جامعه اعتراف کنند که آنها قربانی سوء استفاده عاطفی یا قصدی هستند.

محکومیت محبت، عصبانيت و خيانت سایر اشکال سوء رفتار عاطفی هستند.

سوء استفاده از عاطفه باعث صمیمیت نمی شود

در ازدواج، سوء رفتار عاطفی می تواند زوج ها را از لحاظ ذهنی و جسمی جدا کند پس از آنکه فردی با شریک صمیمی خود مورد آزار و اذیت قرار گرفت، ممکن است صمیمیت خود را از دست بدهد، بنابراین منجر به فاصله و در نهایت جدایی کامل خواهد شد. این عدم صمیمیت ممکن است زندگی جنسی فرد را از بین ببرد و ممکن است احساس کند از همسر خود همسو نيست. بسیار مهم است که سوء رفتار عاطفی را تشخیص دهیم و اگر در رابطه اتفاق بیافتد، به دنبال کمک باشید.

PTSD، محصول جانبی از سوء استفاده 

سوءاستفاده های نارسیسی می تواند منجر به اختلال استرس پس از سانحه در بیماران مبتلا به PTSD شود. C-PTSD به دلیل ادامه تسلیم شدن به تروما و یا تکرار تروما در طول یک دوره شکل می گیرد و در رابطه خودشیفتگی فوق العاده آغاز می شود و در طول زمان تغییرات نامحسوسي به علت شک و اضطراب های روانی رخ دهد بسیاری از افراد به بيماري خود ادامه مي دهند و امیدوارند که همه چیز بهتر شود در غیر این صورت آنها در اشتباه، غم و عاطفی نابود خواهند شد.

مهم است که نشانه های سوء استفاده از اين بيماري را بدانيد زیرا شما به این باور رسیده اید که همه چیز در ذهن شماست.

تشخيص سوء استفاده عاطفي در روابط افراد

منبع
برتر ياب
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.