ترک رابطه سوء رفتار: چگونه از خود محافظت کنیم

یکی از مشکلاتی که بیشتر مربوط به خشونت و سوء استفاده داخلی است، مربوط به این واقعیت است که شریک مورد آزار و شکنجه قرار گرفته شده اغلب مورد سوء استفاده قرار مي گيرد. شرکای مورد آزار و اذیت قرار گرفته شده به دلایل بسیاری تصمیم می گیرند در رابطه ای باقی بمانند که اغلب موجب ادامه سوء استفاده می شود و در برخی موارد شدیدتر می شود. متأسفانه هرچه طول عمر بیشتر ادامه پیدا کند، آسیب عاطفی شریک مورد سوء استفاده بيشتر و حادتر می شود.

چرا شرکا در رابطه، با سوء استفاده مواجه مي شوند

لحظات حساسیت و صمیمیت غیر قابل پیش بینی است، اما بسیار شدید و تحقیرآمیز هستند که قربانی با ممانعت از این که لحظه ای مانند این اتفاق دوباره ادامه یابد، از سوء استفاده های خانگی و کمک به قربانیان جلوگيري مي كند سوء استفاده شامل درک دلایلی است که مانع شریک متخلف از ترک رابطه می شود.

موانع برای ترک رابطه خشونت آمیز

ترک رابطه خشونت آمیز چندین چالش را مطرح مي کند. مهمترین این چالش ها، تصمیم اولیه برای ترک رابطه سوء استفاده کننده است چرا که بسیاری از شرکای مورد سوء استفاده به دلایل بسیاری تمایل به ترک شریک را دارند. در میان این دلایل، شریک متخلف ممکن است دلیلی عاطفی برای ماندن داشته باشد، مانند ترس از سوء استفاده کننده.شريكي كه همسرش را مورد سوء استفاده قرار مي دهد دچار کمبود حمایت احساسی، گناه و احساس ناخوشایند است و دلایلي كه قرباني با سوء استفاده كننده مي ماند از قبیل وابستگی اقتصادی به سوء استفاده کننده، ترس از آسیب رساندن به احساسات کودکش به دلیل شکست روابط، عدم مهارت شغلی، انزوای اجتماعی و غيره است.

اگر قربانی خشونت خانوادگی هستید، براي خودتان وكيل بگيريد. وکیل مدافع خشونت خانگی می تواند کمک کند تا حقوق تان را از سوء استفاده كننده بگيريد و بهترین راه محافظت از شریک متخلف یا عضو خانواده را به شما مي دهد.

منبع
برتر ياب
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.