بهترین سوالات مشاوره قبل از ازدواج براي داشتن ازدواجي سالم در آينده

بهترین سوالات مشاوره قبل از ازدواج

بسیاری از زوج های تازه کار در حال انجام وظیفه در آینده هستند و با دنبال کردن رابطه زناشویی برای تقویت رابطه خود هستند. بهترین موضوعات مشاوره قبل از ازدواج بحث در مورد آنهایی هستند که باعث می شود زوج ها آمادگی خود را داشته باشند، خطوط ارتباطی را باز می کنند و در مورد مشکلات احتمالی زوج ها در آینده صحبت مي کنند.

خود را آماده کنید و اطمینان حاصل کنید که می توانید هرگونه مشکل جنسی، فرزند، مالی، تعهدات خانوادگی، کار و حتی خیانت را بپذیرید.

بهترین سوالات مشاوره قبل از ازدواج

اینها 10 مورد از بهترین موضوعات مشاوره قبل از ازدواج هستند که برای اطمینان از ازدواج آینده شاد و سالم  ارائه شده اند

هر انتظارات جنسی مورد نظر هر شریک باید در هنگام مشاوره قبل از ازدواج مورد بحث قرار گیرد تا هر دو طرف در مورد انتظارات جنسی خود يكسان باشند.

یک مطالعه که به بررسی 100 زوج در تعارضات روابط جنسی انجام دادند، دریافتند که وقتی زوج ها واکنش خصمانه یا منفی به میل جنسی نشان می دهند، افسردگی و نارضایتی از رابطه افزایش می یابد. این مورد بر اهمیت صحبت کردن درباره  ترجیحات جنسی قبل از ازدواج تاکید مي شود.

1. پول

در حالی که درمانگر به عنوان برنامه ریز مالی عمل نخواهد کرد، مشاوران می توانند خطوط ارتباطی مربوط به امور مالی خود را داشته باشند.

پول می تواند موضوع بحث و جدل باشد، مخصوصا برای زوج هایی که تازه ازدواج کرده اند و منابع مالی خود را بايد مديريت كنند. مباحث مربوط به بحث باید بودجه عروسی و ماه عسل باشد، هر گونه بدهی و چگونگی پرداخت صورتحساب ها در ازدواج نيز بايد مورد بررسي قرار بگيرد.

بهترین سوالات مشاوره قبل از ازدواج

ممكن است در ابتدا بحث در مورد این موضوعات ناخوشایند باشد، اما مهم است که در مورد وضعیت مالی خود قبل از اینکه پول و دارایی خود را با هم ترکیب کنید صادق باشيد.

2. کودکان، حیوانات خانگی و برنامه ریزی خانواده

بسیاری از زوجها پیش از ازدواج، درباره برنامه ریزی خانواده بحث نمی کنند. موضوعاتی که باید در نظر داشته باشید عبارتند از: چند فرزند دوست دارید، روش های مناسب براي والدين شدن چيست، برنامه ریزی مالی و غیره.

اگر همسران آماده نباشند، سلامتی ازدواج دشوار مي شود. یک مشاور پیش از ازدواج می تواند به شما در بحث در مورد اختلافات خود با فرزندان، چگونگی افزایش آنها و نحوه حفظ زندگی عاشقانه و سالم در دوران کودکی کمک کند.

3. حل و فصل اختلاف

برای اینکه ازدواج قوی و متحد باقی بماند ارتباطات مهم هستند. حل و فصل اختلافات بخش بزرگی از روند ارتباطات هستند.

در طول درمان، مشاور به شما آموزش می دهد که چگونه برای حل اختلافات، اهمیت گوش دادن و همدردی با همسر خود را ياد بگيريد.

4. موضوع ناراحت کننده خیانت

هیچ ارتباطی کامل نیست و در طول مسیر همیشه شگفت انگیز است. یکی از بهترین مباحث مشاوره قبل از ازدواج، بحث در مورد خيانت در گذشته و حال است

بهترین سوالات مشاوره قبل از ازدواج

بعضی از چیزهایی که باید در نظر بگیرند این است که آیا خیانت رخ می دهد یا خیر، آیا شما هم موافق هستید که امور عاطفی با خیانت جنسی برابر هم هستند، چه قدم هایی را در قبال خواسته های جنسی و نیازهای عاطفی خود در رابطه با صادقانه بودن اين موارد داريد در اين موارد با همسرتان صحبت کنید.

5. متحد شدن

اگر هر دو کار می کنید، برنامه ریزی برای شروع یک خانواده و یا سرگرمی و تعهدات خانوادگی زمان زیادی را صرف می کند،  بحث کنید که چگونه پس از ازدواج متحد شويد و ارتباطات خود را پشتیبانی کنند.

6. بحث در مورد انتظارات

مدیریت پول، مشاهده پورنوگرافی، زمان اضافی در خارج از شهر یا دور از یکدیگر و سایر مسائل دیگر ممکن است برای شما یا همسرتان یک معامله باشد. مهم است قبل از اینکه ازدواج کنید در مورد اين موارد صحبت کنید، به طوری که هر دو شما انتظارات يكديگر را از ازدواج درک کنید.

7. اهمیت دین و ارزش ها

یکی از مواردی که ممکن است بخواهید در مورد مشاوره قبل از ازدواج صحبت کنید موضوع مذهبی است. اگر یک شریک دارای اعتقادات مذهبی قوی داشته باشد و ديگري بگويد پیشنهادات مربوط به مذهب در ازدواج و تربیت فرزندان نقش مهمی ایفا نمی کند مشاور كمك كننده است.

8. غلبه بر مسائل گذشته

یکی از بهترین موضوعات مشاوره قبل از ازدواج که مورد بحث قرار خواهد گرفت این است که چگونه گذشته شما بر ازدواج شما تاثیر می گذارد. به عنوان مثال، رابطه اي در گذشته خيانت محسوب مي شود و می تواند تأثیر پایدار بر نحوه برخورد با شریک فعلی شما را داشته باشد.

بهترین سوالات مشاوره قبل از ازدواج

 

در طول مشاوره قبل از ازدواج، تجارب و محیط های گذشته مورد بررسی قرار می گیرند تا ببینيد که چقدر تصور می شود و چگونه بر رابطه شما تأثیر می گذارد. این تجربیات منفی ممکن است در طی درمان طولانی تر عمل کنند تا زوج ها بتوانند در پاسخ های احساسی خود تصمیم گیری های بهتري انجام دهند.

9. اهداف آینده

ازدواج پایان سفر نیست، بلكه آغاز سفر است. پس از اینکه تابش نورانی اولیه خورشيد شروع به زیستن می کند، بسیاری از زوج ها بعد از گذشت هیجان عروسی دچار مشکل می شوند بررسی اين واقعیت می تواند زوج ها را به این موضوع ببرد که آنها در حفظ عاشقانه بودن در ازدواج خود موفق نبوده اند.

10. ارتباطات و اولویت

یکی از بهترین موضوعات مشاوره قبل از ازدواج بحث در مورد ارتباطات و اولويت ها است. برنامه ها را با هم بسازید تا همیشه اهداف را برای رسیدن به آرزوهای خود به دست آورید.

لیست خريد شامل خرید یک خانه، ایجاد یک خانواده، دنبال گشتن کار، داشتن سرگرمي با هم یا سفر در سراسر جهان باشد.

هنگامی که به مشاوره ازدواج می رويد، باید نگرشي عالی و انگیزه های مناسب داشته باشید. با مشارکت خود تصمیم بگیرید که بهترین موضوعات مشاوره قبل از ازدواج را در جلسه خود در مورد بحث و گفتگو بسازید و یک پایه محکم برای ازدواج موفق ایجاد کنید.

منبع
برتر ياب