بخشش در روابط: قدرت برای ازدواج سالم تر

مهم نیست که چگونه با همسرتان سازگار باشید نابرابری های بشریت در ازدواج منجر به درگیری می شوند. عمل بخشش در زوج ها عشق و تعهد را برای ازدواج پر بار می كند. واقعیت ازدواج فانتزی است و اشتباهات مرتبط با آن را از دست می دهد. فقط پس از ازدواج، متوجه نقص های شریک زندگی خود می شوید و باید آن را برای یک اتحاد طولانی و رضایت بخش بپذيريد. پذیرش و تمایل، عنصرهاي اساسي بخشش هستند.

باید با کسی که با آن اختلاف نظر دارید، زندگی کنید. تغيير سبك زندگي دشوار است اما همچنان تصمیم می گیرد زندگی خود را با او صرف کنيد. نا اميد نشويد و به هدف کلی ازدواج خود نگاه کنید. این واقعیت که شما به یکدیگر متصل می شوید ستوني کلیدی در ازدواج است. شما تصمیم گرفتید که در توافق قرار بگیرید

آمرزش را با پذیرش ناهنجاری هايي مانند سوء استفاده مخلوط نکنید. این عمل عفو به هر گونه اشتباه انجام مي شود پس از بحث های جدی پرهيز كنيد. این نیز درست نیست که سکوت به احساسات صدمه مي زند. روانشناسان خانواده ادعا می کنند زوج هایی که هرگز مسائل را با يكديگر در ميان نمي گذارند، احتمال کمتری برای حل و فصل اختلافات خود دارند. كه در بیشتر موارد منجر به جدایی یا طلاق می شود.اما زوج هایی که فداکاری مي كنند تا همسرشان را بپذیرند، ازدواج های سالمي را انجام می دهند. آنها می توانند درگیری جدی را پشت سر بگذارند و بعد بخشش كنند.

بخشش یک ویژگی بصری است که در طول زمانی که همسر تصمیم به نگاه مثبت در ازدواج خود می کند، رشد می کند. او تمایل دارد که این نفرت را آزاد کند و مخالفت با آن را نادیده می گیرد و موجب تلخی شدید می شود. مشاوران ازدواج به سختی مي توانند تلاش كنند تا زوج هايي را كه در قلب خود تلخی داشته اند را آشتی دهند.

پنج ویژگی بخشش در روابط

1. اشتباهات را بپذیرید و از آنها بگذرید

باید قبول کنید که این کار قبلا انجام شده است و شما مجبور به تغییر آن نیستید، اما مجبورید که آن را بپذیرید. کار شما این است که زندگی خود را به عنوان زوج های متاهل دنبال کنید.

همسر مهربان باید شريك متخلف خود را عفو كند. اراده و تعهد، وقت را برای به دست آوردن سطح آسیب برای بخشش کوتاه می کند

2. جوانب مثبت احساسات

بخشش و تلخی هرگز در محدوده هم سقوط نمی کنند. رابطه مبتنی بر بخشش هيچ هيجان منفی که منجر به خشم و تلخی شود را ايجاد نمي كند. در عوض آن را با عشق، احترام و مثبت انديشي جایگزین می کند تا سلامت احساسی و جسمی را بهبود بخشد.

در بخشش همه چیز در مورد شریک بخشنده است نه همسر متخلف. زوج ها متوجه می شوند که آنها باید برای خودشان ببخشند؛ این روند فرایند بهبود برای جلوگیری از مسئولیت زناشویی برای شادی در ازدواج را میسر می سازد.

3. فضل و رحمت را نشان می دهد

گاه احساسات آسیب می بینند اما فضل و  رحمت بخشش است كه اين آسيب را از بين مي برد. در ازدواج بخشش يعني مهرباني.

4. بخشش بی قید و شرط است

تصمیم بگیرید بدون هیچ تعهدی ببخشید. عمل بخشش نقش مهمی در تغییر شریک زندگی و داشتن  ازدواجي سالم دارد.

5. فضای آرام و دوست داشتنی را ايجاد مي كند

این نوع ازدواج از عشق و فضای صلح آمیز برخوردار است. بخشش در ازدواج باعث تفاوت بین ازدواجي خوشحال و ناراضی است.

بخشش یک انتخاب است تا احساسات نفرت انگيز نسبت به همسر خود را با وجود شدت آسيب از بین ببريد. با این کار فقط احساسات مثبت را قبول نمی کنید. این سفري است که حتی می تواند سالها طول بکشد. شما مجبور نیستید تعداد دفعاتی که لازم است شریک زندگی خود را ببخشید را بدانيد

منبع
برتر ياب
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.