بازیابی از خیانت

خيانت می تواند قوی ترین روابط را خراب کند و یکی از بزرگترین موانع در ازدواج است كه باعث آسیب هاي عاطفی و روانی می شود. صرف نظر از نوع خیانت، خيانت باعث احساس درد، غم و اندوه، از دست دادن، خشم، خیانت، گناه، غم و غيره می شود و این احساسات برای زندگی، مدیریت و غلبه بر آن بسیار دشوار است.

هنگامی که تخریب رخ می دهد، از دست دادن اعتماد به رابطه وجود دارد.

پیامدهای روانی و عاطفی

خيانت بسیار پیچیده و گیج کننده است و بر سلامت روانی و احساسی فرد تاثیر منفي می گذارد و می تواند منجر به افسردگی و اضطراب شود. زوج هایی که در رابطه با ازدواج خود با خیانت مواجه می شوند، در طول تلاش برای بهبود یافتن و یا از دست دادن شریک آسیب دیده احساس خشم، سرخوردگی، ناراحتی، صدمه ديدن و سردرگمی را نشان می دهد همچنين زمان دشواری را با احساسات خیانت مواجه می کند.

اثر خیانت به شریک خیانت شده

خيانت روي عزت نفس شريك فرباني تاثير مي گذارد . شریک صدمه دیده رها شده و خیانت می کند او شروع به همه چیز درباره رابطه و همسرش می کند و تعجب می کند که آیا در کل رابطه دروغ است یا خیر. گاهی اوقات خود را به خاطر ناامیدی شریک زندگي خود سرزنش می کند.

تجدید ساختار ازدواج پس از خیانت

اگر چه خیانت بسیار مخرب است و می تواند صدمات جدی را ایجاد کند، اما به این معنا نیست که بايد به ازدواج پایان داد. اگر در روابط خود با خیال راحت روبرو شده اید، امکان بازسازی، تعهد و اتصال مجدد با یکدیگر وجود دارد ؛ با این حال باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید در رابطه باقی بمانید و آن را صرفه جویی کنید. اگر شما و همسرتان تصميم بگيريد که ميخواهيد روابط خود را بازسازي کنيد، مجددا به رابطه متعهد مي شويد و دوباره با هم ارتباط برقرار مي کنيد، ممکن است مجبور باشيد انتخابهاي سختي انجام دهيد، موارد زير را درك كنيد:

  •  اگر می خواهید در ازدواج خود صادقانه باشيد، بايد خيانت بلافاصله به پایان برسد
  • تمام ارتباطات از طریق تلفن، پیام کوتاه، ایمیل، رسانه های اجتماعی و تماس فیزیکی با فرد باید بلافاصله متوقف شود.
  • مسئولیت و مرزها باید در رابطه برقرار شود.
  • فرایند بازیابی زمان را انجام دهيد
  • زمان لازم برای مدیریت و مقابله با افکار منفی، احساسات و همچنین تصاویر تکراری که ممکن است همسرتان داشته باشد را در نظر بگيريد.
  • بخشش خودکار نیست و این بدان معنا نیست که همسر شما فراموش خواهد کرد که چه اتفاقی افتاده است.

علاوه بر این

  • اگر کسی هستید که فریب خورده اید، باید درباره آنچه که صادقانه و آشکار اتفاق افتاده بحث کنید و به سوالاتی که همسرتان در مورد خیانت به شما مي دهد، پاسخ دهید.
  • مشاوره را از یک درمانگر که متخصص در کار با زوج هایی است که از طریق خیانت متاثر شده اند دنبال کنید.

این آسان نیست که از خیانت بگذريد زيرا  غیرممکن است. در صورتی که تصمیم بگیرید از شر محکومیت مخفي بمانید و اگر از تصمیم خود برگرديد آنچه را که می خواهید در ازدواج شفا و رشد اتفاق بيفتد به یاد داشته باشید که برای هر دو شما  بهبود و بازسازی اعتماد مهم است.

منبع
برتر ياب
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.