ایجاد صمیمیت احساسی در ازدواج

صمیمیت احساسی

صمیمیت احساسی با شما و شريك زندگيتان در ارتباط است، زيرا مربوط به احساس شور و عاشق شدن است. صمیمیت احساسی ممكن است در طول زمان کاهش یابد؛ در هر ازدواجي، فاز هایی وجود دارد که فاقد”احساس صمیمیت” است.

روش های زیادی برای ایجاد صمیمیت عاطفی در ازدواج وجود دارد (زمانی که فکر می کنید خسته کننده است). عدم صمیمیت عاطفی می تواند نتیجه احساسات یا اختلافات حل نشده باشد. يا نتیجه کسب و کار و یا کمبود زمان باشد، و يا زمانی که اولویت های دیگري در زندگی برتری داشته باشند و از ازدواج منحرف شده باشد

حقیقت را بگو

بسیاری از پزشکان و مشاوران روابط به زوج ها توصیه می کنند تا “حقیقت را بیان کنند”، به این معنی که سطح احساس، نباید برگردد. در اسرع وقت حقيقت را انتقال دهيد. روش های مختلفی برای گفتن حقیقت وجود دارد که در زیر توضیح داده شده است.

من، بیانیه

شیوه ای که در آن حقیقت ها با هم ارتباط می یابند، همانند خود ارتباطات مهم است. تمرکز بر روی خود، نشانه ای از این فلسفه است و نیازمند تمرکز بر احساس است، نه به فرد یا رفتار فرد.

به عنوان مثال، ممکن است بیان شود که “حقیقت من این است که احساس تنهایی میکنم زمانی که وقت زیادی را در  خانه صرف می کنم”.  این عبارت اشتباه است و به جاي آن بايد اين عبارت را بگوييد: “حقیقت من این است که من احساس غربت میکنم وقتی وقت زیادی را صرف بازی گلف میکنید” این عبارت برای شروع یک استدلال، مناسب تر است، در حالی که اولین بیانیه تفسیر را به همسرتان ارائه می دهد، راه را براي گفتگو و حل و فصل باز می کنيد و معادله را از بین مي بريد.

شما می توانید نمونه های خود را با استفاده از جملات بالا به عنوان یک الگو برای تعلیم شناسایی کلمات استفاده كنيد تمرین کردن جملات که بر شناسایی نام احساسات تمرکز دارند مانند (احساس غم و اندوه، اضطراب، اشتباه، خجالت زده، عصبانی). بخش دوم این تمرین باید عباراتی را که موجب سرزنش می شود را شامل شود، جایی که بخش دوم جمله، فرد یا رفتار آنها را به عنوان تمرکز نمی شناسد و از بیانات شما جلوگیری می کند.

 رویکرد بدون مانع           

به طور معمول ما با حمایت و مبارزه با افکار و عقایدمان، اجتماعی می شویم. بعضی از مردم با استفاده از یک رویکرد صادقانه به شرایط و بیان دیدگاه خود بر اساس تجربه و آنچه را که آن را صحيح مي دانند احساس مي كنند.. یک نمونه ممکن است بیانیه ای از اين قبیل باشد: “من احساس می کنم که وقتی عصبانی می شوم در مورد مالیاتم ابراز تاسف می کنم که عصبانی می شوم ” اگرچه این عبارت “شما” است، این روش می تواند اعتماد را افزایش دهد اظهار نظر در افرادی که سابقه احساسات را دارند، یا با مشکلات روابطی که بر پایه عدم شناسایی و ابراز نظرات است، وجود دارد

تمرکز بر واقعی بودن، درست بودن نیست      

هر گاه حقایق را بشنویم، مهمتر است که خودمان را صادقانه بیان کنیم، نه تمرکز بر حق بودن. نظرات عقاید هستند، و آنها از شخص به فرد متفاوت هستند

ذهنیت و مدیریت

در هنگام بیان حقیقت، لازم است که در ذهن خود داشته باشيد که فرددیگر چگونه احساس مي کند یا واکنش نشان مي دهد. فهمیدن یا نگرانی شما در مورد احساسات دیگران مفید است. هرگز نباید سعی کنید احساس یا احساسات دیگران را دستکاری کنید یا تغییر دهید؛ این یک استراتژی مؤثر نیست و یا تمرکز بر بيان حقیقت نیست. به یاد داشته باشید، حقیقت شما از ارزش و تجربه شخصی شما خارج است.

منبع
برتر ياب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *