اهمیت بخشش در ازدواج

بسیاری از ازدواج ها خراب شده اند، زیرا بخشش بخش مرکزی ازدواج آنها نیست. هنگامی که مشکلات بوجود می آیند، بعضی از زوج ها به طور کامل در چرخه ای که به تدریج بر می گردند، باعث کاهش خشم مي شوند. بخشش در ازدواج سالم، ضروری است. پس چگونه آمرزش را تمرین كنيم؟ آیا تا به حال متوقف شده و در مورد اهمیت بخشش در ازدواج فکر کرده اید؟

بینش، بصیرت، درون بینی

برای شروع، شرکا باید توانایی درک بینش را داشته باشند. بینش و همدلی به همسران اجازه می دهد تا از رویدادها برای مشاهده، شنیدن و تجربه به دلیل کلمات یا اقدامات ناسالم تجربه کنند.

بینش به ما اجازه می دهد که “در جای دیگران قرار بگیریم”. با توجه به این دیدگاه تازه، می توانیم درک کنیم که چگونه یک سری رویدادها بر روح ما تاثیر می گذارند.

گام های بعدی

اگر قادر به قدردانی از يكديگر هستيد چشم انداز بهبودي بسیار امکان پذیر است. اگر مرتکب اعمال یا کلمات که شرکا و رابطه را آسیب دیده است هستيد اظهار احترام واقعی کنید.

اگر شریک زندگیتان مجرم است، به بگوييد از اظهارات خود احساس تاسف كنند. برای جلوگیری از احتمال آسیب در آینده باید چه کاری انجام دهیم؟ آیا باید نوعی صحبتي لفظی یا استعاری، برای اتهام داشته باشيد؟ آیا نیاز به کمک دیگر بزرگسالان داريد تا به شما در جهت رسیدن به یک دوره كمك كنند؟

اصلاح

افراد سالم یاد می گیرند “راه های خود را اصلاح” کنند و در مسیری قرار گیرند که احتمال بالقوه درد و شکستگی بیشتری را به حداقل برساند.

این به این معنا نیست که در طول ازدواج دیگر اشتباهاتي وجود ندارد در عوض، تاسف واقعی پس از آمرزش، نشان می دهد که همسر متجاوز اکنون از این موضوع آگاه است که چگونه اقدامات او به دیگران آسیب رسانده است. اگر می دانیم که به شخص دیگری آسیب می رسانيم، باید توانایی جلوگیری از فعالیت های مخرب در آینده را داشته باشیم.

منبع
برتر ياب
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.