اهميت صميميت عاطفي در ازدواج

صميميت عاطفي

تعامل احساسی مفهومي در روانشناسی است كه به روابط بین فردی مربوط مي شود. و معمولا در رابطه با مشارکت عاشقانه است؛ هرچند به هر نوع گفتمان بین فردی اعمال مي شود. صمیمیت احساسی یک اصطلاح است که نشریات، مقالات و درمانگران از آن استفاده مي كنند. این اصطلاح در توصیف بسیاری از انواع مشکلات ارتباطی در روابط یا در افراد استفاده می شود و گفتار بعدی آن پیشرفت و بهبود شخصی است.

صمیمیت احساسی در ازدواج

در رابطه با ازدواج، صمیمیت عاطفی بسیار مهم است. زيرا ارتباطات معنوی، فیزیکی و احساسی را در نظر می گیرد. تمرکز آن در ازدواج از زن و شوهر به زوج، ارتباطات، احساسات و نیازها متفاوت است. سطح همبستگی عاطفی زن و شوهر، تمركز بر اين نظريه است.

چرا صمیمیت عاطفی مهم است؟ 

در حالی که عاشقانه شامل حرکات شخصی است؛ صمیمیت عاطفی شامل بیان کل، بیان احساسات، محبت، عناصری از اعتماد، احترام، عاشقانه، معنویت و احساس وابستگی است. روابط عاطفي با نزديک بودن دو نفر در سطح عاطفي از روابط جنسي متفاوت است که شامل احساس عشق ، تحسين، عاشقانه و معنويت است.

اتحاد ابدی  

شرکای متعهد به یک اتحاد متعهد می شوند که به معنای ابدیت است. در ازدواج تعهدات داده می شود تا يكديگر را گرامی، عاشق، و بطور نامحدود بپذیرند. به منظور هماهنگی زندگی تا پایان زمان، زن و شوهر باید به یکدیگر احترام بگذارند، آنها باید در طول بقیه زندگی خود برای خوشحال بودن تلاش كنند.

پیوند نزدیک باید حفظ شود تا زن و شوهر بتوانند سال ها با وفاداری و خوشحالی زندگی کنند. پیوند باید پرورش داده شود. اغلب زوج ها منتظر می مانند تا اختلافاتشان به مراتب فراتر از تصحیح منطقی رشد کند. زمانی كه آنها تلاش می کنند تا صمیمیت را برطرف سازند، دچار مشکلی جدی می شوند؛ گاهی اوقات فاجعه آمیز به پایان می رسد. متاسفانه، اگر مشکلات به درستی و در اوایل حل نشود، نياز به بازسازي روابط دارد.

نمونه هایی از درگیری       

با افزایش تنش، حیات هر گونه ازدواج یا همکاری طولانی مدت ضعیف مي شود. بسیاری از درگیری ها و یا مشکلات بین فردی به سادگی حل نمي شوند. چگونه مناقشه به طلاق منجر می شود؟ به ویژه مردان، ممکن است مشکلاتی را در باز کردن و بیان احساسات داشته باشند. آنها همچنین ممکن است از واکنش همسرانشان بترسند. اگر همسرشان احساسی است واکنش نشان مي دهند.پس شوهران نمي خواهند صحبت كنند.

زمان كافي را با هم تلفيق كنيد و یکدفعه به عنوان یک شخص، ارتباط برقرار نکنید. بسیاری از زوج ها طلاق می گیرند، زیرا   از عشق بیرون می آیند و به صورت فردی تغییر می کنند، احترام به یکدیگر را از دست می دهند و به سادگی از هم جدا می شوند. همه این شرایط علائم یک مشکل کوچک است كه منجر به پایان می شود در غیر این صورت قابل تعمیر است.

مهم نیست که چه کسی هستی، هنگامي كه ازدواج مي كني زندگيت تغيير مي يابد. از زندگی متاهلي خود مطلع شوید و از خودتان بپرسید که آیا شما از صمیمیت احساسی برخوردار هستید یا خیر. اگر لغزشي در زندگيتون ديديد با آن مقابله كنيد و در طول زمان رابطه برقرار کنید. سعي كنيد روابط عاطفي خود را با همسرتان بهبود بخشيد

منبع
برترياب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *