اشكال مختلف خيانت و چگونگي فراموش كردن آن

اشكال مختلف خيانت و چگونگي فراموش كردن آن

خيانت یکی از بدترین کلماتي است که می توان در ازدواج نام برد: هنگامی که زن و شوهر موافقت می کنند ازدواج کنند، وعده می کنند که به یکدیگر احترام بگذارند. پس چرا در ازدواج خیانت مي كنند؟ با توجه به تحقیقاتی بین 20 تا 50 درصد از همسران متاهل، حداقل یک بار ازدواج کرده اند.

اشكال مختلف خيانت و چگونگي فراموش كردن آن

خيات میتواند به رابطه زناشویی آسیب برساند و زن و شوهر از هم جدا شوند. این كار می تواند اعتماد را منحل کند و سپس به نوبه خود بر همه کسانی که اطرافشان هستند، تاثیر مي گذارد.

بیایید به انواع خیانت ها نگاه کنیم، چرا همسران خيانت می کنند؛ سپس تصمیم بگیرید که آیا همسران می توانند با خيانت زندگی کنند. در هر صورت، زنده ماندن پس از خیانت یک چالش خواهد بود.

اشكال مختلف خيانت و چگونگي فراموش كردن آن

دو نوع اساسی خیانت وجود دارد: عاطفی و جسمی. یک مطالعه در دانشگاه چپمن نوع خیانت هر یک از همسران را مورد بررسی قرار داد. یافته های آنها نتیجه گیری می کند که به طور کلی، مردان با خیانت فیزیکی بیشتر ناراحت هستند و زنان با خیانت عاطفی بیشتر ناراحت خواهند شد.

چرا همسران خيانت می کنند

چرا خيانت مي كنند؟ پاسخ به این سوال می تواند به طور گسترده ای متفاوت باشد. در واقع، این یک پاسخ بسیار انفرادی است. یکی از پاسخ های واضح می تواند این باشد که همسر از لحاظ احساسی یا فیزیکی كمبود دارد و يا احساس تنهايي مي كند البته اين نمي تواند دليل قاطعي براي اين كار باشد.

اشكال مختلف خيانت و چگونگي فراموش كردن آن

برخی مطالعات به این نتیجه رسیده اند که خیانت در ازدواج به ژن ها برمي گردد. با توجه به تحقیقات علمی آمریکایی، مردان مبتلا به نوعي وازوپرسین هستند كه بیشتر احتمال دارد چشم سرگردان داشته باشند.

آیا خیانت یک معامله است؟

این سوال بسیار شخصی است و نیاز به تحقیقات فراوانی دارد. به گفته محققان الیزابت آلن و دیوید اتکینز، کسانی که مورد خيانت هستند، حدود نیمی از آنها در نهایت منجر به طلاق می شوند.

یک عامل بزرگ که به نظر می رسد بر بسیاری از زوج ها تأثیر می گذارد این است که کودکان درگیر هستند. جددا شدن در یک ازدواج با بدون فرزند کمی پیچیده است. اما زمانی که کودکان وجود دارند، همسران تمایل دارند به خاطر فرزندان در خانواده بازنگری کنند.

چگونه از خیانت بگذريد – اگر تصميم داريد با هم بمانيد

اگر شما و همسرتان تصمیم گرفتند با وجود خیانت به يكديگر باقی بمانيد، اولین چیزی که باید انجام دهید این است که درمانگر ازدواج را ببینید. دیدن یک مشاور با هم – و به طور جداگانه – می تواند به شما کمک کند تا از طریق مسائلی که منجر به انجام اين امور می شوند، کار کنید و به هر دو طرف کمک کنيد. یک مشاور خوب ازدواج می تواند به این کار کمک کند. بزرگترین مانع براي خيانت كار بدست آوردن اعتماد همسر است و این یک شبه اتفاق نخواهد افتاد.

چگونه خيانت را فراموش كنيد

حتی اگر طلاق بگیرید و دیگر همسر سابق خود را مشاهده نکنید، خیانت همواره بر دوش شما قرار دارد. به خصوص هنگامی که بخواهيد دوباره ازدواج كنيد در پشت ذهن شما ممکن است بی اعتمادی به شخص دیگری یا خودتان وجود داشته باشد. صحبت کردن با یک درمانگر ممکن است به شما در درک گذشته کمک کند و همچنین به شما در پیشبرد روابط سالم کمک مي کند.

متأسفانه هیچ جادویی وجود ندارد که بتواند همه را از خیانت در ازدواج محافظت کند. این اتفاق در زوج های متاهل در سراسر جهان وجود دارد. اگر برای شما اتفاق می افتد، از طریق آن به بهترین نحو کار کنید و به دنبال کمک باشید. شما نمی توانید کنترل کنید که همسرتان چه کاری انجام می دهد، اما می توانید کنترل کنید که چگونه زندگی آینده شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

اشكال مختلف خيانت و چگونگي فراموش كردن آن

 

منبع
برتر ياب
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.