قبل از ازدواج چه سوالاتی باید پرسيد؟

سوال مخاطب برتر ياب:سلام قبل از ازدواج چه سوالاتی باید پرسيد ممنون؟

 

 

پاسخ كارشناس دكتر سمانه آقايي روانشناس باليني

سوالات قبل از ازدواج مهم ترين سوالات است و در زمينه شخص مورد نظر اطلاعات زيادي به شما مي دهد،سوالاتي كه معمولا پرسيده مي شود:
در زندگی شما به چيزي اهميت بيشتر مي دهيد؟ چه چیزی باعث خوشحالی شما می شود؟ آیا فکر می کنید یک ازدواج باید برای همیشه ادامه یابد؟

از همه افرادی که در زندگی خود ملاقات کرده اید، در مور چه افرادي مي خواهيد زندگيتان را صرف كنيد.
آیا می خواهید بچه داشته باشید؟ چند تا؟
بحث در مورد رابطه جنسي بسیار مهم است. شما چطور فعال هستید؟ چقدر دوست دارید رابطه جنسی داشته باشید؟ آیا در برخی از جنبه های خاص  عدم تحمل داريد؟
 آیا ما یک زندگی خصوصی برای یکدیگر داریم؟ آیا ما فقط دوستان مشترک داریم و یا صرف وقت اختصاصی خواهیم داشت؟ دانستن حد تعرض به تقویت پیوند در رابطه شما کمک می کند.

آیا ما یک باور مذهبی داریم؟ آیا اختلاف نظر در الهیات ما وجود دارد؟ آیا ما به این تفاوت ها رسیدگی می کنیم و این که در آینده ممكن است درگيري شود؟
 آیا یکی از شما بسیار روحانی نسبت به دیگري است؟ آیا با خدا زمان بیشتری  صرف می کنید؟

چرا من را دوست دارید؟ اکثر مردم این را بی فایده می بینند. عشق خودخواهانه است .
چرا میخواهید زندگی خود را با من شروع كنيد؟ مقصد ها می توانند متفاوت باشند، اما قادر به به اشتراک گذاری لحظات خاص با شما باید پاسخ به این سوال باشد. میخواهيد ازدواج کنيد زیرا شما او را دوست دارید اما اين یک پاسخ معتبر محسوب نمیشود.
آیا می خواهیم حیوانات خانگی داشته باشیم؟ اگر حیوان خانگی دوست داريد، کدام حيوان و چند تا؟ اگر یک نفر فقط یک حیوان خانگی را ترجیح می دهد، آیا می خواهید شریک زندگی خود را در این حیوان خانگی رعایت کنید؟
موضع شما در سیاست چیست؟ آیا ما با هم دعوا داريم؟  آیا ما آماده هستیم که از لحاظ سیاسی اعتقادات يكديگر را تحمل كنيم؟
آیا شما مایل به کار با من هستید تا با هم كار كنيم، حتی زمانی که دشوار است؟ آیا شما متعهد به بودن تا آخر عمر با من هستيد؟
در ابتدا چه چیزی باعث جذب شدن به همسرم شده است؟

چرا ازدواج می کنیم؟ ازدواج برای من چیست؟

دین و معنویت در ازدواج چقدر مهم است؟

آیا اختلاف نظرهایی وجود دارد که ما اکنون داریم؟ آنها چه هستند؟

چگونه با تعارض برخورد می کنیم؟

 به معنای واقعی کلمه صدها سوال وجود دارد که می توانید قبل از ازدواج از طرف خود بخواهید. در واقع نوع سوالاتي كه ميپرسيد بسيار مهم است. همچنین حوزههایی را که واقعا مورد بررسی قرار نگرفتید، مانند حرفه، تحصیلات، نقشهای جنسیتی، رویکردهای فرزندپروری و غیره، را در نظر بگیرید. فعالیتهای عمده زندگی مانند پیشرفت تحصیلی، شغلی و اینکه آیا فرزند دارید یا نه، قطعا چیزهایی است که باید مورد بحث قرار دهید قبل از ازدواج شما همچنین می توانید در مورد رابطه او با خدا سوال کنید، چه نوع ازدواج ایده آل به نظر می رسد، و چه انتظاراتی برای مشارکت همسر  دارید. آیا او باید در خانه بماند یا کار كند؟ کارهای خانگی به عهده چه کسی است؟ چگونه او معتقد است که کودکان باید انضباط داشته باشند؟ تاریخچه های بهداشتی، باورهای سیاسی و بحث در مورد اینکه هر کدام از شما مایل به ازدواج هستيد، نیز حوزه هایی هستند که می توانند در مورد آنها تحقیق کنيد.

.