آیا مشاوره ازدواج بعد از خيانت مفيد است؟

بعد از خیانت، زندگي طولانی و دردناک مي شود. كار كردن با مشاور ازدواج کمک كننده است. مشاوره ازدواج راهي موثر برای هر دو طرف برای به دست آوردن اعتماد به یکدیگر است.

آیا مشاوره ازدواج حتی بعد از خیانت هم کار می کند؟ بله

مشاوره ازدواج چیست؟

مشاوره ازدواج مانند زوج درماني است. هدف از این نوع مشاوره کمک به زوج ها است تا یکدیگر را درک کنند، درگیری ها را حل کنند و به طور کلی رابطه شان را بهبود بخشند. مشاوره ازدواج به زوج ها در موارد زير کمک مي کند:

  • بهتر صحبت کردن
  • غلبه بر تفاوت ها
  • حل مشکلات
  • رفتن در راه های سالم تر
  • ایجاد اعتماد و درک

به همین ترتیب مشاوره ازدواج نیز می تواند روشي بسیار موثر برای بهبود رابطه پس از خیانت باشد.

این نوع مشاوره توسط درمانگر مجاز ارائه می شود به جای استفاده از درمانگرهای منظم، از درمانگر با تخصص بهبود زوجين استفاده كنيد

مشاوره ازدواج اغلب کوتاه مدت است. ممکن است فقط چند جلسه برای کمک به حل بحران نیاز داشته باشید. یا ممکن است چند ماه به مشاوره ازدواج نیاز داشته باشید، خصوصا اگر رابطه شما خیلی بدتر شده باشد. همانند روان درمانی فردی، معمولا مشاور ازدواج یک بار در هفته نياز است.

چه کسی باید مشاوره ازدواج داشته باشد؟

مشاوره ازدواج برای هر کسی که به دنبال بهبود روابط است ضروري است

متأسفانه به علت شرم یا عوامل دیگر، بسیاری از زوج ها به دنبال درمانگر ازدواج نیستند تا زمانی که خیلی دیر شود و آسيب ببينند. این روند بازسازی رابطه را بسیار سخت تر خواهد کرد.

اگر رابطه شما به شدت رو به زوال است، ممکن است چند ماه دیگر نيز به مشاوره ازدواج نیاز داشته باشید. این موردی است که خیانت در ازدواج وجود داشته باشد.  احتمالا در موارد خيانت مشاوره را هر هفته یا هر دو هفته يك بار خواهید دید.

معايب مشاوره ازدواج

قبل از شروع بحث در مورد مزایای مشاوره ازدواج ابتدا برخی از معايب هاي آن را نيز در نظر بگيريد.

1. مقدار زیادی وقت و انرژی مي خواهد

برای بسیاری از زوج ها مشاوره ازدواج گامي ضروری است تا اعتماد به رابطه پس از خیانت ایجاد شود. زوج هایی که می خواهند در رابطه خود کار کنند، می دانند که چه مقدار وقت، انرژی و تلاش لازم است.

ممكن است اوايل مشاوره ازدواج با حداقل تلاش مواجه باشد. هر دوی شما باید امتیازاتي را به دست آورید و به یکدیگر متصل شوید. این آسان نیست اما می تواند به خوبی به آن ارزش دهد

2. در طول مشاوره با حقیقت مواجه خواهید شد

حقیقت می تواند دردناک باشد. در حالی که بايد پيش مشاور ازدواج برای اين لحظات آسیب پذیر آماده باشيد. در این زمان است که حقیقت سخت و غیر قابل تحمل گاهی اوقات شما را غرق می کند.

آیا حقیقت چیزي بد است؟

قطعا نه، هر چند صحبت هاي همسر خود را در مورد خیانت و دلیل اینکه او كارهاي خاصی را انجام داده است مي شنويد ممكن است احساس خجالت کنيد.

با این وجود حقیقت باید بیرون بیاید. اگر هم شما و هم شریک تان دارای صداقت باشيد، این شرایط را برای اعتماد به ساخت مجدد ایجاد می کنيد. فقط پس از آن می توانید با آسیبي که ساخته شده است مقابله کنید.

3. مشاور از وضعيت شخصي شما مطلع مي شود 

نگرش مشاور و روحیه فعلی بر چگونگی گفتگو تاثیر می گذارد. قبل از تصمیم گیری برای کار با مشاور ازدواج، باید بدانید که آيا مشاور شما شخصی است. وضعیت ذهنی مشاور، جلسات زیادی را تحت تاثیر قرار می دهد.

با این وجود شما می توانید یک مکالمه تلفنی داشته باشید و از آن مکالمه استفاده کنید تا مطمئن شوید آیا این مشاور نیازهای شما را مي داند يا نه.

مزایای مشاوره ازدواج

علاوه بر این ناهنجاری ها مشاوره ازدواج دارای مزایای فراوانی است. مشاوره ازدواج برای بسیاری از زوجها محفوظ است. نه تنها مجبوريد روابط را پس از خیانت تحمل کنيد، بلکه به دلیل افزایش درک بین شرکا و صمیمیت بیشتر در رابطه رشد می کنيد.

رفتن و دیدن مشاور ازدواج سخت است اما مطمئن باشيد که همه چیز بهتر مي شود

1. برای بهبود روابط مفید است

بسیاری از مسائل بین شرکا باقی می مانند، زیرا یکی از آنها نمی خواهد درمانگر یا مشاور را ببیند. با این حال اگر هر دو شما اهدافي متعهد داريد یعنی بهبود رابطه و ایجاد اعتماد قطعا مزیتي بزرگ است.

وقتی دو نفر از شما متعهد شده ايد و مایل به کار و تلاش لازم هستيد نصف کار انجام شده است و برای بهبود مشاوره ازدواج موثر است.

2. صمیمیت بیشتر در رابطه

مشاوره ازدواج نه تنها ازدواج شما را نجات مي دهد، بلکه به بهبود ازدواج نيز کمک مي کند. زوج ها نسبت به رابطه شان با مشاوره بیشتر ارتباط نزدیکی دارند. این به دلایل بسیاری از جمله ارتباطات بهتر، همدلی بیشتر و درک بهتر است که این روابط پس از سختی رشد می کنند.

3. درک بهتر از خود و همسرتان

در نهایت کار با متخصص ازدواج کمک می کند تا همسر و نیازهای او را بهتر درک کنیم. اما نه تنها این بلكه کمک خواهد کرد تا نگاهی دقیق تر به خودتان داشته باشید. کجا هستید؟ چه چیزی بیشتر براي شما ارزشمند است؟ خواسته ها و نیازهای شما چه هستند؟

این خودآگاهی می تواند رابطه و زندگی شما را به طور کلی بهبود بخشد.

نتیجه گیری: آیا مشاوره ازدواج پس از خیانت انجام می شود؟

مشاوره ازدواج حتی پس از خیانت نيز كار مي كند

آیا آسان است؟ نه

کاري بسيار است كه نياز به تعهد و بخشش دارد. اما اگر شما و همسرتان هر دو با یک هدف کار کنید، می توانید انجام دهید.

منبع
برتر ياب
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.